شما اینجا هستید
آخرین اخبار » توضیحات شهرداری قلعه تل در مورد وضعیت واحد آتشنشانی

عرض سلام و احترام خدمت همشهریان گرانقدر

با توجه به شروع فصل گرما و آتشسوزی های مداوم و خدمات واحد آتشنشانی ، لازم دانستم مطالبی را جهت اطلاع شهروندان محترم در خصوص اقدامات صورت گرفته یک سال گذشته شهرداری بمنظور تجهیز و آموزش پرسنل واحد آتشنشانی خدمت بزرگواران عرض نمایم .
طی یکسال گذشته اقدامات بسیاری با توجه به دستور العمل اداره کل امور شهری جهت تجهیز و آموزش پرسنل صورت گرفته که به گوشه ای از این اقدامات در ذیل اشاره خواهم کرد .
– تعمیر کامل کامیون آتشنشانی بادسان که سال تولید آن ۸۴ و کاملا فرسوده بوده است
– تعمیر پمپ کامیون آتشنشانی ایسوزو
– چراغ دستی شارژی تعداد ۱
– نازل فلزی سه حالته همراه با ته نازلی تعداد ۲
– کلاه Ps تعداد ۲
– پتوی نسوز تعداد ۲
– نازل ۳۰ Lit تعداد ۲
– تابلوی ایست دستی تعداد ۲
– کلاه عملیاتی آتشنشانی تعداد ۱
– هیدرانت تبدیل “۲در ۲ و “۱/۲ تعداد ۲
– هیدرانت ۲و “۱/۲ تعداد ۲
– تبدیل ۲ در “۱/۲ به ۱ و “۱/۲ تعداد ۲
– واشر ۱ و “۱/۲ لبه دار تعداد ۱۶
– هیدرانت ۱ و “۱/۲ سر شیر تعداد ۸
– کپسول آتشنشانی تعداد ۸
– هیدرانت ۲ به ۱و “۱/۲ ته نازل تعداد ۸
– ماسک BLS + فیلیتر ۴ حالته تعداد ۱
– جعبه کمک های اولیه فلزی تعداد ۲
– ماسک تعداد ۲۰۰۰۰ عدد
– رنگ آمیزی ساختمان و دیوارهای داخلی محوطه و تجهیز و تکمیل اتاق استراحت رانندگان
– تعمیر و نصب روشنایی و همچنین نصب سقف سوله ساختمان آتشنشانی
– علیرغم اینکه نیروهای آتشنشانی زیر نظر پیمانکار نیروی انسانی میباشند و قراردادی با شهرداری ندارند این شهرداری اقدام به اعزام نیروهای آتشنشانی به دوره های آموزشی اطفاء حریق و امداد نجات به مدت ۸۰ ساعت در سال گذشته که در شهرداری اهواز برگزار گردید نموده است .
– و غیره …
علیهذا با توجه به اینکه در چارت سازمانی شهرداری که در سالهای گذشته تنظیم و تصویب گردید ، نیروی آتشنشانی وجود نداشت که با رایزنی و تلاشهای صورت گرفته با اداره کل امور شهری استانداری ، مجوز استخدام ۲ نفر نیروی کارشناس آتشنشانی از طریق برگزاری آزمون تئوری و عملی اخذ گردید که ان شاالله پس از طی روال اداری در سال آتی جذب و به کادر واحد آتشنشانی اضافه خواهند شد .
و در پایان عرض کنم که فقط طی ۲۰ روز گذشته که از سومین ماه فصل بهار گذشته بنا بر گزارش واحد آتشنشانی تعداد ۳۰ مورد آتش سوزی به این واحد اعلام و نیروهای خدوم و زحمت و کش و جان بر کف آتشنشانی بلافاصله به محل های حادثه اعزام گردیدند و با تلاش فراوان نسبت به خاموش کردن آتش سوزان در این هوای گرم و طاقت فرسا اقدام نمودنه و خسارات وارده را به حداقل رساندند و هیچگونه حادثه ای نیز اتفاق نیوفتاد .
در حادثه ی چند روز گذشته همانطور که سایت های خبری و مسئول هماهنگی مدیریت بحران شهرستان و ریاست محترم کلانتری که در محل حضور داشته اند عنوان کردند حجم آتش بسیار سنگین بوده و بدلیل تغییر ناگهانی جهت وزش باد و شعله های آتش با ارتفاع چند متر و زمین کشاورزی که دارای ناهمواری میباشد ماشین آتشنشانی دچار حادثه گردید و با سرعت عمل صورت گرفته آتش خاموش و خسارت جانی در پی نداشت که اینگونه حوادث برای ارگانی که همیشه در گیر خطرات میباشد کاملا طبیعی بوده و بارها در حوادث شهرهای بزرگ نیز اتفاق افتاده ، هر چند با توجه به مقررات شهرداری از وظایف آتشنشانی نمیباشد که نسبت به اطفاء آتش اراضی کشاورزی و خارج از محدوده اقدام نماید ولی جهت رفاه حال شهروندان و جلوگیری از نابودی محیط زیست و درختان و همچنین جلوگیری از خسارت به جان و مال مردم این واحد تا کنون به انجام این مهم اقدام نموده است . در پایان از محضر همه بزرگواران بابت اطاله کلام و پیام صمیمانه پوزش میطلبم .
داوودی
مسئول روابط عمومی و نماینده حقوقی شهرداری قلعه تل

Share

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

قلعه نیوز | پایگاه خبری قلعه نیوز