شما اینجا هستید
آخرین اخبار » طلوع آفتاب در نگین فام/زمستان رفت

طلوع آفتاب در نگین فام/زمستان رفت

قلعه نیوز_شرکت نگین فام یکی از شرکت های بزرگ خوزستان و حتی غرب و جنوب غرب کشور در حوزه ی گاو شیری است وجود این شرکت در حوزه ی قلعه تل ثمرات زیادی برای مردم منطقه داشته است،رونق بخش کشاورزی و اشتغال تقریبا ۱۰۰ نفری در این شرکت باعث شده تا کمتر از بوی بد پسماند آن شکایت کنیم.

اتفاق خوبی که در چند ماهه ی اخیر در شرکت رخ داده است و موجب بازگشت امید و نشاط در بین نیروهای شرکت شده است،آمدن محمد رضا احسنی مدیر خوش فکر، بااخلاق و جوان این شرکت است که روح تازه ای در کالبد خسته ی این شرکت دمیده است.

متاسفانه نگاه خشک،مچ گیرانه ،گروه بندی نیروها به خودی و غیر خودی و برتری دادن نیروها بر یکدیگر نه به واسطه ی لیاقت و ضوابط بلکه به واسطه ی روابط و سلیقه ی شخصی موجب شد تا نیروهای دلسوز و توانمند به حاشیه بروند،انگیزه ها کور شود و فرصت طلبان میدان داری کنند. نیروهایی که باید برای پیشرفت شرکت در کنار یکدیگر دلسوزانه تلاش کنند عملا با تفکرات غلط و منسوخ مدیریتی بازمانده از دوران انقلاب صنعتی،در مقابل یکدیگر برای بقا می جنگیدند!

بعضا در مواردی مشخص بعلت وجود روحیه ی فرد محورانه و لج بازی ها و نبودن روحیه ی نقدپذیری،نیروهای متخصص از کار کنار گذاشته می شدند و یا تنزل پیدا می کردند که مستقیما موجب وارد شدن خسارت به شرکت می شد( انتقال نیروهای متخصص از گوساله دانی و زایشگاه به شیردوشی)

کار بگونه ی شده بود که بدترین و وحشتناک ترین حالت ممکن در سیستم بوجود آمده بود و آنهم بی تفاوت شدن نیروها به صلاح و پیشرفت شرکت و ایجاد شکافی عمیق بین منافع نیروها و منافع شرکت بود(در سیستم های مدیریتی بوجود آمدن این وضعیت یعنی نابودی سیستم،در حقیقت بخاطر این مغایرت، نیروها نه تنها برای ترقی سیستم تلاشی نخواهند کرد بلکه بخاطر تنگ شدن عرصه بر خود ،حتی در جهت نابودی سیستم تلاش خواهند کرد)

اما امروز با تغییر مدیریت ، از این شرکت بوهای خوبی به مشام می رسد،رضایت حداکثری نیروها و خودکفایی شرکت در تامین خوراک گام های جدی در راستای پیشرفت شرکت خواهند بود که باید برای دست یابی به این موفقیت به مدیران این شرکت آقایان ادیب نیا و احسنی تبریک گفت.

نباید فراموش کنیم که رکن رکین پیشرفت هر سیستم رضایت مندی منابع انسانی آن سیستم است و در حقیقت به زعم بزرگان مدیریت “بزرگترین سرمایه ی هر سیستم نیروی انسانی آن است”.

Share

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

قلعه نیوز | پایگاه خبری قلعه نیوز